+90 532 376 05 30

ArmCAD

Her türlü yapı için donatı, hasır, donatı 
detaylandırma ve metraj yazılımı
ArmCAD Hakkında
Gelişmiş Özellikler
Raporlama

ArmCAD HAKKINDA

ArmCAD, AutoCAD veya BricsCAD'e entegre edilmiş, donatı detaylarının yüksek kaliteli profesyonel çizimlerini oluşturmaya yardımcı olan bir programdır.

ArmCAD, kullanıcıyı işin en zor kısmından kurtarır - sıralama, konumlandırma, işaretleme, sayma, biçimlendirme, sabitleme ve hata kontrolü. Tüm bunlar, sonraki tüm değişikliklerin otomatik olarak güncellenmesiyle etkinleştirilir. Program, herhangi bir zamanda, çizimde kullanılan çubuk konumlarının her birinin geometrisini ve miktarını doğru ve hassas bir şekilde görüntüleyen bir donatı spesifikasyonunun otomatik olarak oluşturulmasını sağlar. Spesifikasyonla birlikte, donatı miktarlarının bir özeti olan donatının bir özeti otomatik olarak oluşturulur. Ağ takviyesini kullanırken, spesifikasyon ve özetlemeye ek olarak, otomatik olarak optimize edilmiş bir kesme planı oluşturulur, bu da ağın kesilen ve kullanılmayan parçalarının mümkün olduğu kadar küçük olmasına izin verir.

ArmCAD 6, uzun yıllara dayanan deneyimi ve birçok kullanıcının gereksinimlerini birleştirme konusundaki uzun ve yoğun çalışmalarımızın sonucudur. ArmCAD 2005 ile karşılaştırıldığında, sürüm 6 kapsamlı bir iyileştirme getiriyor ve güçlendirme detaylarının çizilmesi için daha kolay, daha hızlı, daha doğru bir süreç sağlıyor. ArmCAD 6, daha optimum donatı tüketimi ve daha düşük inşaat maliyetleri sağlar. Çizim stillerine ve kurallarına daha da fazla uyum sağlar. ArmCAD 6, daha net, daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Önceki sürümle çift yönlü uyumludur, yani ArmCAD 2005 ile yapılan çizimleri de yükleyebilir, ancak kendi çizimlerini ArmCAD 2005 ile açılabilmesi için kaydedebilir.

TEMEL ÖZELLİKLERİ

  • Donatı çubukların, çubuk serilerinin ve hasır donatılarının çizimi, konumlandırılması, boyutlandırılması, işaretlenmesi ve düzenlenmesi
  • Çubukların ve ağların spesifikasyon, özet ve kesim planının eksiksiz ve ayrıntılı raporlarının otomatik olarak oluşturulması
  • Farklı standart ve yönetmeliklere tamamen uyarlanabilir.
  • Tower programı (versiyon 5, 6, 7 ve 8) tarafından gerçekleştirilen beton tasarım hesaplamasına dayalı olarak otomatik olarak oluşturulan hazır çizimlere olanak sağlar.
  • AutoCAD veya BricsCAD programlarına tam entegredir.

Not: Autocad veya BrisCAD yazılımları ile birlikte çalışmaktadır. LT versiyonlarda çalışmaz

ArmCAD

GEREKLİ KONFÜGİRASYONLAR

  •  Windows 7, 8, 10
  •  AutoCAD 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 or 2016 (32-bit or 64-bit), 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 or 2022 (64-bit) (LT versions of AutoCAD not supported)
  •  BricsCAD v14, v15, v16, v17, v18, v19 or v20 ("Pro", "Platinum" or "Ultimate") ("Classic" configurations are not supported)

Gelişmiş Özellikler

Başka bir CAD platformu için destek
Autodesk'in AutoCAD programına ek olarak ArmCAD 6, Bricsys'in BricsCAD programı için de bir sürüme sahiptir. BricsCAD, DWG uyumlu ve çok uygun fiyatlı bir CAD platformudur. AutoCAD ve BricsCAD için ArmCAD 6 sürümleri, işlevsellik açısından tamamen aynıdır.

Standart donatının optimum kullanımı ve tasarrufu
ArmCAD 6, önceden tanımlanmış uzunluklarda (satın alma veya taşıma uzunluğu) çubukları kullanmak için tam destek içerir. Çubukları ve çubuk dizilerini (sabit ve değişken) önceden tanımlanmış çeşitli şekillerde otomatik olarak bölme ve devam ettirme yeteneği eklendi. Uzunluğu satın alma uzunluğunu aşan çubukların bulunduğu pozisyonlar özel olarak işaretlenir ve özellikle çubukların kesilmesi için en uygun planın otomatik olarak oluşturulmasına, böylece fire miktarının en küçük olmasına dikkat ederiz.

Hasır Donatınınoptimum kullanımı ve tasarrufu
ArmCAD 6 yeni bir işlevsellik getiriyor - faz inşaat modunda bir dizi ağ ile serme. Bu şekilde, önceki inşaat aşamalarından kalan bir parça hasır, mevcut ve sonraki aşamaların serilmesinde kullanılabilir ve bu da önemli ölçüde donatı tasarrufu sağlar. Daha da fazla tasarruf etmek için tam bir kesim ile bir kesim planı oluşturma imkanı getirildi.

Yeni İyileştirmeler

Çizim ve işaretlemede iyileştirmeler
Yeni tip işaretçiler tanıtıldı - sözde "sayaç" işaretçileri ve işaretçileri "mini" konum işaretçisi ile işaretleme. Ek parametreler eklenerek ek ayarlama etkinleştirilir - örn. yükseklik çıktısındaki boşluğu ayarlayın veya ok işaretçisinin rengini ayarlayın. Her bir varlık için, o varlığın standart rengini geçersiz kılan ayrı bir renk belirtmek de mümkündür. Kullanıcının hangi parti çubuklarının çizileceğini ve hangilerinin çizilmeyeceğini manuel veya yarı otomatik olarak belirleyebildiği, ayrıca temel olarak ilk ve son çubukların görüntülendiği özel bir toplu görüntüleme modu olan özel, "ekstra nadir" bir toplu gösterim eklendi. . Ek olarak, çubukların aşağı konumda gerçek geometrisini oluşturan bir "tam görünüm" sağlanır. Düzenler ve içlerindeki farklı boyutlarla çalışmayı kolaylaştırmak için her bir yüksekliğin boyutunu ayrı ayrı etkilemek mümkündür. Kavrama noktalarının konumlarındaki değişiklikler, daha kolay kullanım ve belirleyici, enine kesit ve enine kesit işaretinin açısının daha iyi ayarlanmasıyla sonuçlandı.

Çubuk Donatı atamada iyileştirmeler
Başına veya sonuna kolayca yeni çubuk segmentleri eklemek, "sıradan" etriyeleri "sismik" (katlanmış segmentli) ve tam tersi dönüştürmek mümkündür ve özel çubuklar için 3D geometrili özel bir özel tip tanıtıldı. sözde "biniciler" tanımı. Yeni bir pozisyon oluştururken temsilciyi (barın gerçek örneği yerine) doğrudan başlatmak mümkündür.

ArmCAD

Yeni İyileştirmeler

Bir dizi çubuk atamada iyileştirmeler
Çubuk yoğunluğu parametrelerinden birini - serinin kavranması sırasında değişmeden kalması için parça sayısı veya aralığı - sabitleme seçeneği eklendi. Değişken bir seri durumunda, girilen alanın, daha önce olduğu gibi yalnızca çubuğun tamamına değil, seçilen çubuk segmentine atıfta bulunması temel olarak mümkündür. Çubuklardan birinin tam geometrisine sahip değişken bir konumun temsilcisinin çizimine yerleştirme ve atölye çiziminin çizimine yerleştirme - "tablolu belirteç" olarak adlandırılır.

Kesit yapımında iyileştirmeler
Kesiti çıkarırken, aynı taşıyıcıdan art arda kesitleri çıkarırken, kesme çubuklarının "derinlik" sırasını ve siparişin akıllı hafızasını kolayca manuel olarak ayarlamak mümkündür. Çubukları enine kesite yükseltmeden yerleştirmek ve sonraki boyutlandırmaları mümkündür.

Yardımcı araçlar ile Düzenleme
Tüm konfigürasyon dosyalarını (teklif stilleri, düzenlemeler, rapor formatları ...) bir kullanıcının bilgisayarından diğerine arşivlemek ve kolayca aktarmak mümkündür. Halihazırda çizilen çizimde ölçülendirme stilini otomatik olarak değiştirmek mümkündür. Herhangi bir formatta bir çizim çerçevesi yerleştirirken, çeşitli standart bükme yöntemlerine göre işaretlenmiş bükme noktaları elde etmek mümkündür.

ArmCAD Yeni Raporlama Özellikleri

Yeni rapor türleri - her düzenleme için çubukların özetlenmesi, çubukların SNIP düzenlemelerine göre özetlenmesi, çubuk kesme planı. Gömülü hasır donatıların net miktarı, gömülü çubukların toplam uzunluğu ve ağırlığı, tüm çubukların parça sayısı, çubukların kesim sırasındaki uzunluğu ve ağırlığı gibi yeni veri türlerinin görüntülenmesi eklendi.

Aynı anda ayrı içeriğe sahip iki çubuk spesifikasyon raporu oluşturmak mümkündür. Her bir ödemenin raporunun yeni bir sayfada başlaması ve her bir raporun hariç tutulması tanıtıldı. Tablo görünümünü ayrı tablo başlığı fontları şeklinde ayrı ayrı ayarlamak ve tablolardaki çizgilerin rengini ayarlamak mümkündür. Spesifikasyondaki çubuk sembollerin çizimi, kavisli, eğik ve değişken segmentlerin farklı işaretlenmesi sağlanarak iyileştirildi. Spesifikasyonu etkileyen herhangi bir değişiklikten sonra, kullanıcıyı raporun yeniden oluşturulmasının gerekli olduğu konusunda bilgilendirmek için, eski raporları çizim üzerinde otomatik olarak işaretleme imkanı getirildi.

Kullanıcı arayüzündeki yenilikler
Programın kontrolü ve yönetimi, daha şeffaf diyaloglar oluşturularak ve ek verilerin görüntülenmesiyle daha mantıklı bir şekilde düzenlenerek geliştirildi.

Düzenleme fonksiyonlarındaki yenilikler
Çubukların ve hasırların konumları veritabanında, yeni sıralama türleri ve ayrıca önceliklerini belirleme olasılığı ile çeşitli kriterlere göre eşzamanlı sıralama ve ayrıca birkaç kalıp içinde benzersiz yeniden numaralandırma olasılığı tanıtıldı. Doğru bükme stilinin daha kolay seçilmesini sağlamak için çubuk ve etriye bükme stillerinin dahili bir ayrımı yapıldı. Çubuğun geometrisi ve yükseklik için ayrı ayrı tüm kalıp üzerinde veya bireysel konumlarda tutularak kilitlemek ve değişikliklere karşı koruma sağlamak mümkündür. Yeni objeler oluştururken, kalıp iletişim kutusunu ve boyut stilleri iletişim kutusunu doğrudan çağırmanın yanı sıra görüntüleme parametrelerini kolayca ayarlamak mümkündür. 3B yüzeylerde çizimden kaynaklanan hatalara karşı bir koruma önlemi olarak, 3B geometri ile düzlem olmayan veya çubuk oluştururken uyarıların yanı sıra, çok büyük koordinatlara sahip geometri kullanılması durumunda kullanıcıları uyarma olasılığı getirildi.

envelopephonemap-markercrossmenuchevron-down
İletişim
Merhaba..
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram