+90 532 376 05 30
3e promimarlık
3e promimarlık

ATENA

ATENA. Doğrusal Olmayan Mühendislik Analizi için Gelişmiş Yazılım. Betonarme yapıların doğrusal olmayan analizi ve tasarımı için kullanıcı dostu bir yazılım

ATENA İleri Düzey Non-lineer Betonarme Yazılımı

ATENA kullanıcısı Richard Malm doktora tezi şöyle diyor:
"ATENA'yı sonlu eleman analizleri için kullanmanın bir avantajı, Model Kodu 2010'daki denklemlerle küp kuvvetine dayalı olarak tüm malzeme özelliklerini hesaplamasıdır.

Bu programın bir diğer büyük avantajı da beton için özel olarak tasarlanmış olması, çok iyi varsayılan değerler verildiğinden kullanıcı için kolaylık sağlamasıdır. Ana avantajı ise, analiz şiddetli çatlamayı tanımlamasına rağmen, programın yakınsak bir çözüm bulmakta hiçbir zaman sorun yaşamamasıdır. Acemi bir kullanıcı, ATENA'da oldukça kolay gelişmiş modeller oluşturabilir."

ATENA

ATENA ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

ATENA

Donatı Modelleme

Rastgele donatı düzenlemesi, modele ayrı çubuklar veya bulaşmış donatı olarak kolayca dahil edilebilir.

Bond hatası sadece tek bir tıklama ile etkinleştirilebilir. Öngerilme ve harici kablolar da desteklenir.
ATENA

Sonuçların gerçek zamanlı görselleştirilmesi

Yalnızca ATENA'da mühendisler, benzersiz ve kapsamlı çalışma zamanı görselleştirme yeteneklerini kullanarak analiz sırasında bile deformasyon şeklini ve çatlama modelini gözlemleyebilir.
ATENA

Çatlak görselleştirme

ATENA, lineer olmayan analizin tüm aşamalarında bir işlem sonrası çatlakların ve çatlama modelinin gerçekçi görselleştirilmesini destekler. Çatlaklar sadece yüzeyde değil, iç kısımda da görüntülenebilir. Daha gerçekçi görselleştirme için yalnızca görünen çatlaklar filtrelenebilir.

ATENA KULLANIM AMACI

ATENA, gerçek yapısal davranışı anlamak isteyen mühendisler içindir.
Genellikle mühendislerin hızlı çalışmasını ve kod gereksinimlerini karşılamasını destekleyen standart tasarım programlarına harika bir ektir.
ATENA, kritik bölümlerde donatı tasarımının doğrulanması için mükemmeldir.
Ekonomik betonarme yapıların tasarımı için - ATENA, donatı tasarrufu ile sonuçlanabilecek çatlama nedeniyle iç kuvvet yeniden dağılımını otomatik olarak dikkate alır.
Mevcut yapıların değerlendirilmesi için.
Ek yük taşıma kapasitesinin keşfedilmesine yardımcı olur.
Betonarme yapılarda veya modern çimentolu malzemelerde ileri araştırmaları destekler.
envelopephonemap-markercrossmenuchevron-down
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram