+90 532 376 05 30
3e promimarlık
3e promimarlık

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek esnek bir fotovoltaik sistem tasarım yazılımı mı arıyorsunuz? Eksiksiz, kullanımı kolay ve profesyonel olmasını ister misiniz?
Tüm dünyada binlerce farklı PV kurulumu için halihazırda kullanılmış olan fotovoltaik sistem tasarımı yazılımı Solarius PV'yi keşfedin.
 ÜCRETSİZ DENEYİN
Uygun Kiralama Seçenekleri için şimdi
 KAYDOLUN
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
buildingSMART International®
Certified Software

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Solarius PV, ulusal elektrik şebekelerine bağlı (şebeke bağlantılı) her tür fotovoltaik sistem için teknik tasarım ve ekonomik analiz için profesyonel bir yazılımdır.
Her durumda ve her türlü ihtiyaç için kullanabileceğiniz boyutlandırma, finansal analiz ve tek hat diyagramları tek bir çözümde:
yeni veya mevcut binalara kurulan PV sistemleri ve hatta büyük sistemler (fotovoltaik çiftlikler) için
her konumda (referans iklim verileriyle coğrafi konum)
herhangi bir sınır koşulunda (yakın ve uzak engeller)
her türlü Panel ve İnverter (binlerce farklı modele sahip geniş kütüphane)
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Canlı yazılım demosunu görmek için bir ACCA teknisyeninden ücretsiz randevu alın.
ONLINE RANDEVU TALEP EDİN

Fotovoltaik projeleriniz için neden Solarius PV'yi seçmelisiniz?

Solar Hesaplama Programı Solarius PV
DXF veya DWG gibi CAD çizimlerinden ve hatta BIM modellerinden başlayarak parametrik PV sistem nesnelerinin 3B modellemesi
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Doğrudan Meteonorm™ veya PVGIS™ iklim veri tabanlarından elde edilen güneş ışınımı verileri
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Doğrudan bir fotoğraftan fotovoltaik gölgelemenin hesaplanması
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Akü tipini ve enerji ölçüm sistemlerini tanımlayarak depolama sistemini etkinleştirin, boyutlandırın ve yapılandırın
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Otomatik olarak oluşturulan fotovoltaik sistemin (anahtar panoları, kablolar, koruma cihazları) bağlantı şemaları
Solar Hesaplama Programı Solarius PV
Fotovoltaik sistemin finansal analiz araçları (iş planı)

METEONORM™ veya PVGIS™ iklim verileriyle güneş ışınımı verilerini hesaplayın

Solarius PV, dünya çapındaki konumlar için mevcut olan ana iklimsel veri referansları tarafından sağlanan belirli güneş ışınımı verilerinden başlayarak fotovoltaik güneş enerjisi üretimini tahmin eder:
Dünya çapındaki konumlar için Meteonorm™ (entegre ve ücretsiz)
Avrupa, Afrika, Akdeniz ve Güney-Batı Asya için PVGIS™
PVGIS'ten veri aktarımı otomatiktir ve konumun GPS koordinatlarından başlayarak da ayarlanabilir.
Diğer veri tabanlarından veya doğrudan ölçümlerden elde edilen iklim verileriyle kişisel güneş radyasyonu verileri arşivinizi oluşturun.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Fotovoltaik gölgelemenin etkilerini doğrudan güneş diyagramı üzerinde veya bir panorama fotoğraftan inceleyin

Solarius PV, uzun mesafeli engellerin (dağlar, tepeler, binalar, ağaçlar, vb.) varlığından kaynaklanan güneş gölgelemesini basit bir fotoğraf araştırması aracılığıyla ve doğrudan kurulum sahasının güneş diyagramı üzerinde hesaba katar.

Solarius PV ayrıca, güneş yolu yıllık, aylık, günlük veya saatlik periyotlarda değiştiğinden, yakındaki engeller (bacalar, duvarlar, antenler vb.) tarafından PV modüllerine yansıtılan gölgelemenin sistem yerleşimi üzerindeki etkisini kontrol etmenizi sağlar.

Herhangi bir yüzey türünde (yatay, dikey veya eğik) minimum modül sıra aralığını otomatik olarak hesaplayarak paralel sıralar arasındaki gölge projeksiyonunu yönetin.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Kullanımı basit ama güçlü bir 3D BIM modelleyici ile fotovoltaik sisteminizi hızla tasarlayın ve kurun

Solarius PV, özel ihtiyaçlarınıza göre PV sistemleri tasarlamanın ve boyutlandırmanın en basit yolunu sunar: 3D/BIM modelleme.


İster bir AutoCAD® DXF/DWG dosyasından, ister bir Edificius, Revit®, ArchiCAD® veya IFC BIM modelinden, vb., sıfırdan başlayarak her tür fotovoltaik sistemi tasarlayın.

Solarius PV 3D nesneleri ile:
bina iz düşümlerini, yüzeyleri ve engelleri hızlı bir şekilde tanımlayın;
"Elektrik anahtar panoları", "PV jeneratörleri" ve "İnvertörler"i temsil etmek için özel nesneleri kullanın;
Kapsamlı çevrimiçi 3D Model koleksiyonunda ücretsiz olarak bulunan nesneleri kullanarak PV sistem tasarımınızı detaylandırın, SketchUp®, OBJ, 3DS, vb. dosya formatlarını içe aktarın.
3D modelleme süreci, basit bir tıklama ile fotovoltaik modülleriniz için kurulum yüzeylerini tanımlamanıza olanak tanır. Fotovoltaik alanın gerçek zamanlı olarak ve kurulum sahasının gerçek koşullarına göre (eğim, yön, ışınlama, gölgeleme, vb.) doğru konumlandırıldığını kontrol edin.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Solar Hesaplama Programı Solarius PV diğer özellikleri

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Her tür fotovoltaik sistemi tasarlamak için 3B nesne girişi

Solarius PV ile, binanın hacimsel ayak izini hızlı bir şekilde modellemek için 3B nesneleri kullanın, PV alanı kurulum yüzeylerini ve mevcut engellerin (bacalar, çatı pencereleri, direkler, vb.) varlığını daha fazla grafik desteği olmadan bile tanımlayın.

Mevcut binanın ne kadar karmaşık olduğu önemli değil: "hacim" ve "eğimli yüzey" nesnelerini kullanarak AutoCAD® DXF/DWG dosya formatlarını kullanarak bile her türlü durumu doğrudan 3D olarak kolayca modelleyebilirsiniz.

3D modelleme, kurulum sahasının gerçek koşullarına göre (eğim, yön, radyasyon, gölgeleme vb.)

Yere monte kurulumlar durumunda, saha doğru bir şekilde şematize edildikten sonra, projeyi çeşitli tiplerde "3D Modeller" ile kanopiler, barınaklar ve diğer fotovoltaik destek yapıları ile kolayca zenginleştirin. Belirli nesnelere ihtiyacınız varsa, yaygın olarak kullanılan birçok 3B model formatı (SKP, OBJ, 3DS, vb.)

"Elektrik şalter panoları", "Fotovoltaik jeneratörler" ve "İnvertörler"i temsil eden özel nesnelerle tasarımı, bunları maksimum özgürlükle 3D modele ekleyerek tamamlayın.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Fotovoltaik sistemin BIM modeli ve mimari proje ile entegrasyonu

Solarius PV ile DXF veya DWG çizimlerini içe aktarmanın yanı sıra şunları da yapabilirsiniz:

  • projeyi binanın veya kurulum sahasının bir BIM modeli olarak doğrudan herhangi bir BIM tasarım geliştirme yazılımıyla üretilmiş bir IFC dosyası olarak içe aktarın: Edificius, Revit®;, ArchiCAD®, AllPlan®, VectorWorks®, vb.)
  • Bina bilgi modelini tamamlamak için gerekli tüm bilgileri içeren 3B parametrik nesneleri kullanarak fotovoltaik sistemi doğrudan ithal edilen model üzerinde tasarlayın.
  • BIM süreç felsefesinin gerektirdiği şekilde dijital yapı modelinin tasarım iş akışını sürdürmek için fotovoltaik sistem BIM modelini IFC dosya formatında tasarlandığı gibi dışa aktarın
  • Solarius PV, belirli bir projede yer alan tüm konular arasında doğru dosya oluşturma, yönetim ve veri, belge ve model paylaşımının güvencesini sağlayabilen tek format olan buildSMART uluslararası ile IFC standardını benimser.

Fotovoltaik sistemin ve binanın tasarımında, yapımında ve bakımında yer alan tüm ortak çalışanlarla yüksek standartta bir etkinlik paylaşımına ulaşmanız gerekiyorsa, Solarius PV projenizi usBIM.platform işbirliği platformuna bile entegre edebilirsiniz.

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Fotovoltaik alanın destekli tasarımı

Solarius PV ile basit bir tıklama ile fotovoltaik kurulum yüzeyini bulun.

Seçilen nesneden, yönlendirme ve eğim verilerinin otomatik olarak tanınmasıyla gerekli kurulum yüzeyi çıkarılır.

Tanımlanan yüzey, fotovoltaik alanın doğru konumlandırılmasını sağlamak için mevcut olabilecek tüm engellerden (bacalar, çatı pencereleri, korkuluklar, kafes kirişler, aydınlatma direkleri veya delikler ve engeller dahil) otomatik olarak filtrelenecektir.

Yüzey tanımlandıktan sonra yazılım, tanımlanan tasarım kriterlerine göre doğru modül sayısını seçmenize yardımcı olur. Örneğin, yıllık üretim oranlarını maksimuma çıkaran bir çözümü tercih edebilir veya sadece maksimum güç çıkışı vb. için gidebilirsiniz.

Birden fazla fotovoltaik alanın kurulacağı 3D BIM modelinde (çatı, siper, kanopi, düz çatı, zemin vb.) doğrudan birden fazla kurulum yüzeyi tanımlayın.

Bileşen kitaplıkları ve sihirbazlar adım adım , tüm fotovoltaik sistem elemanlarının tasarım ve boyutlandırılmasının çeşitli aşamalarında size rehberlik eder

(jeneratör, PV modülleri, invertörler, bağlantı şemaları, depolama sistemleri)
Özel bir sihirbaz, hem doğru akım (DC) hem de alternatif akım (AC) tarafları için tasarlanan fotovoltaik sistem konfigürasyonuna göre doğru kablo boyutuyla birlikte panoları tasarlamanıza yardımcı olur.

Sistemin tek hatlı bağlantı şeması, elektrik anahtar panelleri (AC/DC'de), hem çıkış hem de girişte devre koruma cihazları veya farklı kablo türleri vb. eklemek için kullanımı kolay özelleştirme araçlarıyla otomatik olarak çizilir.

Modüller, invertörler, piller, tüketim profilleri ve zaman dilimlerinden oluşan kapsamlı kitaplıklar, fotovoltaik tasarım sürecinin her aşamasında sizi destekler.

Bir operasyonel tanılama aracı, herhangi bir anormallik veya tasarım hatası durumunda sizi uyarır ve ayrıca temel boyutlandırma talimatlarına uyulup uyulmadığını kontrol eder.

Gelişmiş kurulum sitesi fotomontaj işlevleri, görsel etki değerlendirmeleri ve çalışmaları ile işinize ekstra kalite sağlar.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Solar Hesaplama Programı Solarius PV diğer özellikleri-1

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Otomatik kablo boyutlandırma ile jeneratör ve panelin kılavuzlu konfigürasyonu

Jeneratör konumlandırıldıktan ve uyumlu invertörler kontrol edildikten sonra, özel bir sihirbaz kullanıcıya anahtar paneli tasarlamada ve elektrik kablolarını hem doğru akımda (DC) hem de alternatif akımda (AC) fotovoltaik sistem konfigürasyonuna göre boyutlandırmada yardımcı olur.

Seçilen döşeme yöntemine göre en uygun kablo bölümlerini kolayca belirleyin, sistem güvenliğini ve verimliliğini sağlamak için voltaj düşüşlerini değerlendirin, koruma cihazlarını seçin ve otomatik olarak tek hat şemasını oluşturun.

SolarEdge® güç optimize edicilerle solar PV sisteminizin performansını iyileştirin ve enerji üretimini artırın.

Kablo ebatları IEC 60364 standardına göre belirlenir.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

PV sisteminin otomatik tek hat bağlantı şeması

Solarius PV ile tek hatlı elektrik sistemi, tasarlanan fotovoltaik sistemden otomatik olarak üretilir.

Elektrik panoları (A.C. ve D.C.'de), hem giriş hem de çıkış terminallerine bağlı elektrik koruma cihazları, farklı kablo türleri vb. ekleyerek PV sistemini istediğiniz zaman özelleştirebilirsiniz.

PV sistem tek hat şeması, genel verilerle tamamlanmış bir çizim modelinde, ayrıntılı bileşen tipi açıklamaları ile grafik sembol açıklamalarında gösterilebilir ve birçok farklı formatta (PDF, DXF, DWG, vb.) kolayca yazdırılabilir veya dışa aktarılabilir.

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Tüm tasarım aşamalarını destekleyen bileşen kitaplıkları (modüller, invertörler, aküler)

Solarius PV, tüm sistem tasarım aşamalarını destekleyen kapsamlı PV bileşen kitaplıkları ile donatılmıştır.

  • Komple fotovoltaik modüller, invertörler (ENF Solar), piller ve en yaygın PV sistemi ile ilgili öğelerle bileşen arşivleri
  • Kullanıcı türüne (ofis kullanımları, aile vb.) veya cihaz türüne (PC, çamaşır makinesi, fırın vb.) göre tüketimin saatlik analitik tahmini ile tüketici profilleri kitaplıkları (elektrik yükleri)
  • Bileşen kitaplıklarına başvurmak kolaydır ve her zaman özelleştirilebilir.

Solar Hesaplama Programı Solarius PV diğer özellikleri-2

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Görsel etki analizi için hızlı fotoğraf simülasyonu

Solarius PV ile özel foto-montaj özellikleri, müşterilerinize göstermek üzere görsel etki analizi için tasarlanmış fotovoltaik sistemi yüksek kaliteli fotogerçekçi görüntülerle simüle etmenize olanak tanır.

Tasarlanan PV sistemi üzerine bindirerek sisteminizin kurulum yüzeyini (çatı üstü, zemin, sundurmalar, vb.) nasıl etkileyeceğine dair hızlı bir fotoğraf simülasyonu oluşturmak için bir fotoğrafı (bina veya kurulum yüzeyi) ve yerinde alınan iki ölçümü yükleyin. sitenizin fotoğrafı.
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Uyarılarla Operasyonel Tanılama

Solarius PV, her türlü tasarım hatasını sürekli olarak vurgulayan etkileşimli bir tasarım tanılama aracıyla tasarımınıza yardımcı olur.

Tanılama aracı, sorunu çözmek için yararlı öneriler sunarken hata mesajını bileşene veya nesneye dinamik olarak bağlayarak tasarım hatalarını tam olarak belirler.

Teşhis aracı, tasarım aşamasının tüm aşamalarında etkindir ve daha önce vurgulanan herhangi bir hatanın düzeltilip düzeltilmediğini sürekli olarak kontrol eder.

envelopephonemap-markercrossmenuchevron-down
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram