Çalışma Saatleri 09:00-22:00
 İletişim: 0532 376 05 30

Solar Hesaplama Programı

Solar PV sistemleri tasarımı için profesyonel 
ve kullanımı kolay bir yazılım mı arıyorsunuz?
Aylık
7 €+KDV
Başlayan fiyatlar ile
Accasoftware Yazılımlarına Kaydolun
Yazılım Hakkında
3D BIM
Teknik Özellikler
Raporlama ve Çizim

Solar Hesaplama Programı 

Solarius PV- Solar Hesaplama Programı,tüm dünyada binlerce farklı kurulum türü için halihazırda kullanılan fotovoltaik sistem tasarımı için BIM yazılımıdır.

*Solrius PV bir ACCA Software yazılımıdır.

Her tür ve boyuttaki fotovoltaik sistemlerin teknik tasarımı ve finansal analizi için eksiksiz, güvenilir ve yenilikçi bir araç.
Her türlü durumda ve her tür ihtiyaç için kullanabileceğiniz çözüm:

 • Yeni veya mevcut binalara veya hatta büyük sistemlere (fotovoltaik çiftlikler) kurulan PV sistemleri için
 • her yerde (referans iklim verileriyle coğrafi konum)
 • herhangi bir sınır koşulunda (yakın ve uzak engeller)
 • her türlü Panel ve İnvertör (binlerce farklı modelden oluşan kapsamlı kütüphane)
 • 3D modellemenin avantajı (DXF / DWG CAD çizimlerinden veya IFC BIM modellerinden başlayarak bile)

Neden Solarius PV Yazılımını Kullanmalıyım

solar hesaplama programı

DXF veya DWG CAD çizimlerinden veya BIM modellerinden başlayabilecek şekilde bile parametrik PV sistem nesnelerinin 3D modellemesi

Doğrudan Meteonorm ™ veya PVGIS ™ iklim veritabanlarından alınan güneş ışınımı verileri

Fotovoltaik gölgelendirmenin doğrudan bir fotoğraftan hesaplanması

Tüm tasarım aşamalarını desteklemek için kapsamlı PV panel, invertör ve akü kütüphaneleri

Fotovoltaik sistemin (anahtar panelleri, kablolar, koruma cihazları) otomatik olarak oluşturulan bağlantı şemaları

Fotovoltaik sistemin finansal analiz araçları (iş planı)

Solarius PV ile ne tür fotovoltaik sistemler tasarlayabilirsiniz? Bazı örneklere bakın!

Çatı üstüne monte edilmiş PV sistemleri
Zemin seviyesine monte edilmiş PV sistemleri
Park Çatılarına (kanopiler) monte edilen PV sistemleri

Solarius PV Solar Hesaplama Programının Genel  Özellikleri

3D BIM Modelleme: özel ihtiyaçlarınıza göre fotovoltaik sistemleri tasarlamanın en kolay ve çok yönlü yolu

AutoCAD® DXF / DWG CAD çiziminden veya Edificius, Revit®, ArchiCAD®, vb. İle üretilmiş bir IFC BIM modelinden başlayarak her türlü fotovoltaik sistemi tasarlayın.

solar hesaplama programı solarius pv

Her tür fotovoltaik sistemi tasarlamak için 3B nesne girişi

Solarius PV ile, herhangi bir grafik desteği olmadan bile binanın hacim ayak izini hızlı bir şekilde modellemek, PV alanı kurulum yüzeylerini ve mevcut herhangi bir engelin (bacalar, çatı çatı pencereleri, direkler, vb.) Varlığını tanımlamak için 3D nesneleri kullanın.

Mevcut binanın ne kadar karmaşık olduğu önemli değil: "hacim" ve "eğimli yüzey" nesnelerini kullanarak, AutoCAD® DXF / DWG dosya formatlarını kullanarak bile her türlü durumu doğrudan 3B olarak kolayca modelleyebilirsiniz.

3D modelleme, kurulum sahasının gerçek koşullarına göre (eğim, yönelim, radyasyon, gölgeleme vb.) Sistem düzeninizi ve konumlandırmanızı gerçek zamanlı olarak ve yılın tüm dönemleri için kontrol edebilme avantajını sunar.

Zemine monte kurulumlar söz konusu olduğunda, saha doğru bir şekilde şematize edildiğinde, projeyi çeşitli tiplerde kanopiler, barınaklar ve diğer fotovoltaik destek yapılarıyla kolayca zenginleştirin. Belirli nesnelere ihtiyacınız varsa, kendi 3B Modellerinizi, yaygın olarak kullanılan birçok 3B model formatı (SKP, OBJ, 3DS, vb.) İçin tam destekle projeye içe aktarın.

"Elektrik anahtar panelleri", "Fotovoltaik jeneratörler" ve "İnvertörler" i temsil eden özel nesnelerle tasarımı tamamlayın ve bunları maksimum özgürlükle 3B modele yerleştirin.

solar hesaplama programı solarius pv

Fotovoltaik sistemin BIM modeli ve mimari proje ile entegrasyonu

Solarius PV ile DXF veya DWG çizimlerini içe aktarmanın yanı sıra şunları da yapabilirsiniz:

 • Projeyi binanın veya kurulum sahasının BIM modeli olarak doğrudan herhangi bir BIM tasarım geliştirme yazılımı ile üretilen bir IFC dosyası olarak içe aktarın: Edificius, Revit® ;, ArchiCAD®, AllPlan®, VectorWorks®, vb.)
 • Fotovoltaik sistemi, bina bilgi modelini tamamlamak için gerekli tüm bilgileri içeren 3B parametrik nesneleri kullanarak doğrudan içe aktarılan model üzerinde tasarlayın.
 • BIM süreç felsefesinin gerektirdiği dijital yapı modelinin tasarım iş akışına devam etmek için IFC dosya formatında tasarlanan fotovoltaik sistem BIM modelini dışa aktarın
 • Solarius PV, belirli bir projede yer alan tüm konular arasında doğru dosya oluşturma, yönetim ve veri, belge ve model paylaşımının güvencesini sağlayabilen tek format olan SMART international'ı oluşturarak IFC standardını benimser.

Fotovoltaik sistemin ve binanın tasarımında, yapımında ve bakımında yer alan tüm ortak çalışanlarla yüksek bir aktivite paylaşımı standardına ulaşmanız gerekiyorsa, Solarius PV projenizi usBIM.platform işbirliği platformuna bile entegre edebilirsiniz.

Solarius PV Solar Hesaplama Programı ile Tüm sistem yönlerinin destekli tasarımı

Güneş ışınlaması, gölgeleme, yönlendirme, eğim, jeneratörler, anahtar panelleri, enerji tüketimi, verimlilik oranları ...

Meteonrom ™ veya PVGIS ™ iklim veritabanlarından güneş ışınımının hesaplanması

Solarius PV solar hesaplama programı, fotovoltaik güneş enerjisi üretimini, dünya çapındaki konumlar için mevcut olan ana iklim verisi referansları tarafından sağlanan belirli güneş ışınlama verilerinden başlayarak tahmin etmektedir:

 • Dünya çapındaki lokasyonlar için Meteonorm ™ (entegre ve ücretsiz)
 • Avrupa, Afrika, Akdeniz ve Güney-Batı Asya için PVGIS ™

PVGIS'ten veri içe aktarma otomatiktir ve konumun GPS koordinatlarından başlayarak da ayarlanabilir.

Güneş atlaslarından veya alan ölçümlerinden elde edilen iklim verileriyle kişisel güneş radyasyonu verileri arşivinizi her zaman oluşturabilirsiniz.

Doğrudan bir fotoğraftan fotovoltaik sistem gölgeleme hesaplaması

Solarius PV solar hesaplama  programı, uzun mesafeli engellerin (dağlar, tepeler, binalar, ağaçlar vb.) Varlığından kaynaklanan güneş gölgelemesini basit bir fotoğraf araştırması yoluyla ve doğrudan kurulum sahasının güneş şemasında dikkate alır.

Solarius PV ayrıca, güneş yolu yıllık, aylık, günlük veya saatlik bir süre boyunca değiştiğinden, PV modülleri üzerinde yakındaki engeller (bacalar, duvarlar, antenler vb.) Tarafından sistem yerleşimi üzerinde yansıtılan gölgelendirmenin etkisini kontrol etmenize olanak tanır.

Herhangi bir yüzey tipinde (yatay, dikey veya eğimli) minimum kurulum modülü sıra aralığını otomatik olarak hesaplayarak paralel sıralar arasındaki gölge projeksiyonunu yönetir.

Fotovoltaik alanın destekli tasarımı

Solarius PV ile fotovoltaik kurulum yüzeyini basit bir tıklama ile bulun.

Seçilen nesneden, yönlendirme ve eğim verilerinin otomatik olarak tanınmasıyla gerekli montaj yüzeyi çıkarılır.

Belirlenen yüzey, fotovoltaik alanın doğru konumlandırılmasını elde etmek için mevcut olabilecek herhangi bir engelden (bacalar, çatı pencereleri, korkuluklar, kirişler, aydınlatma direkleri veya delikler ve engeller dahil) otomatik olarak filtrelenecektir.

Yüzey tanımlandıktan sonra yazılım, tanımlanan tasarım kriterlerine göre doğru sayıda modül seçmenize yardımcı olur. Örneğin, yıllık üretim oranlarını maksimize eden bir çözümü tercih edebilir veya sadece maksimum güç çıkışı vb.

Birden fazla fotovoltaik alanın kurulacağı 3D BIM modelinde (çatı, barınak, kanopi, düz çatı, zemin vb.) Birden fazla kurulum yüzeyi tanımlayın.

Otomatik kablo boyutlandırma ile jeneratör ve panelin yönlendirmeli konfigürasyonu

Jeneratör konumlandırıldıktan ve uyumlu invertörler kontrol edildikten sonra, özel bir sihirbaz kullanıcıya anahtar panelini tasarlamada ve elektrik kablolarını hem doğru akımda (DC) hem de alternatif akımda (AC) fotovoltaik sistem konfigürasyonuna göre boyutlandırmada yardımcı olur.

Seçilen döşeme yöntemine göre en uygun kablo bölümlerini kolayca belirleyin, sistem güvenliğini ve verimliliğini sağlamak için voltaj düşüşlerini değerlendirin, koruma cihazlarını seçin ve otomatik olarak tek hat şemasını oluşturun.

Solar PV sistem performansınızı geliştirin ve SolarEdge® güç iyileştiricileriyle enerji üretimini artırın.

Kablo boyutu IEC 60364 standardına göre belirlenir.

PV sisteminin otomatik tek hat bağlantı şeması

Solarius PV ile tek hatlı elektrik sistemi, tasarlanan fotovoltaik sistemden otomatik olarak üretilir.

PV sistemini her an elektrik panoları (A.C. ve D.C.'de), hem giriş hem de çıkış terminallerine bağlı elektrik koruma cihazları, farklı kablo türleri vb. Ekleyerek özelleştirebilirsiniz.

PV sistemi tek hat şeması, genel verilerle tamamlanmış bir çizim modelinde, ayrıntılı bileşen türü açıklamalarına sahip grafik sembol göstergelerinde gösterilebilir ve birçok farklı formatta (PDF, DXF, DWG, vb.) Kolayca yazdırılabilir veya dışa aktarılabilir.

Profesyonel Finansal Analizi (Fotovoltaik sistem İş Planı)

Solarius PV solar hesaplama programı ile doğrudan fotovoltaik sistem projesinden profesyonel finansal analiz alın: fotovoltaik sistem karlılığı, yatırım amortismanı ve diğer göstergeler.

Mali analiz raporu aşağıdakilerle eksiksiz ve ayrıntılıdır:

 • sistem inşaatı yatırım maliyet tahminleri
 • saatlik bazda bile tesisin toplam yıllık üretilebilirliği
 • zaman aralıklarına ve günlük yük profillerine göre düzenlenmiş elektrik tüketim oranları
 • olası finansman, leasing vb.

Tüm analiz sonuçları standart ve grafik formda sağlanır ve XLS, RTF, PDF, dosya formatları vb. Olarak dışa aktarılabilir.

Tüm tasarım aşamalarını (modüller, invertörler, piller) destekleyen bileşen kütüphaneleri

Solarius PV, tüm sistem tasarım aşamalarını destekleyen kapsamlı PV bileşen kütüphaneleri ile donatılmıştır.

 • En yaygın PV sistemiyle ilgili öğelerle birlikte eksiksiz fotovoltaik modüller, invertörler (ENF Solar), aküler ve bileşen arşivleri
 • Kullanıcı türüne (ofis kullanımları, aile vb.) Veya cihaz türüne (bilgisayar, çamaşır makinesi, fırın vb.) göre saatlik analitik tüketim tahmini ile tüketici profil kütüphaneleri (elektrik yükleri)

Bileşen kütüphanelerine başvurmak kolaydır ve her zaman özelleştirilebilir.

Görsel etki analizi için hızlı fotoğraf simülasyonu

Solarius PV'ye özel fotoğraf montaj özellikleri, müşterilerinize göstermek üzere görsel etki analizi için tasarlanmış fotovoltaik sistemi yüksek kaliteli fotogerçekçi görüntülerle simüle etmenize olanak tanır.

Sisteminizin kurulum yüzeyini nasıl etkileyeceğinin (çatı üstü, zemin, sundurmalar vb.) hızlı bir şekilde bir fotoğraf simülasyonunu oluşturmak için Kurulum sahanızdan bir fotoğrafı (bina veya kurulum yüzeyi) ve yerinde alınan iki ölçümü yükleyin. 

Uyarılarla Operasyonel Teşhis

Solarius PV, her türlü tasarım hatasını sürekli olarak vurgulayan etkileşimli bir tasarım tanımlama aracı ile tasarımınıza yardımcı olur.

Tanımlama/Tespit aracı, hata mesajını bileşen veya nesneye dinamik olarak bağlayarak, sorunu çözmek için yararlı öneriler sunarak tüm tasarım hatalarını tespit eder.

Tanımlama aracı, tasarım aşamasının tüm aşamalarında aktiftir ve daha önce vurgulanan hatalardan herhangi bir hatanın düzeltilip düzeltilmediğini sürekli olarak kontrol eder.

  BIM modeline bağlı olarak otomatik ve dinamik doldurulan raporlar, çizimler ve belgeler

Solarius PV solar hesaplama programı ile tüm inşaat belgelerini, raporları, formları ve belgeleri projeden otomatik olarak doldurulur ve kolayca özelleştirilebilir ve RTF, PDF, DXF, DWG formatlarında vb. Dışa aktarılabilir.

 • İspanyolca, Fransızca ve (Brezilya) Portekizce gibi diğer dillerde bile sistemin özelliklerinin eksiksiz ve ayrıntılı bir açıklamasını içeren fotovoltaik sistem teknik raporu (Türkçe dili yakın zamanda eklenecktir)
 • Tüm ana göstergelerle (Geri Ödeme Süresi, NPV, IRR, Nakit akışı, vb.) Finansal Rapor (fotovoltaik iş planı),
 • Yüzey alanı görünümünü, modüllerin, invertörlerin, elektrik panosunun, kabloların vb. Konumunu gösteren fotovoltaik sistem şeması.
 • Fotovoltaik sistem tek hat şeması, elektrik panolarını, kabloları, koruma cihazlarını vb. Gösterir.
 • Tasarlanan fotovoltaik sistemin otomatik maliyet tahmini / fiyat teklifi
 • Çalışma çizimleri (cephe görünüşleri, alan planları, kesitler, kesit çizimleri vb.) ve diğer detaylar

Solar Hesaplama Programı Solarius PV ile Tüm çizimler, raporlar, modeller ve belgeler proje tarafından otomatik olarak doldurulur, serbestçe özelleştirilebilir ve RTF, PDF, DXF, DWG vb. Formatlarda dışa aktarılabilir.

Teknik ve finansal raporlar (yıllık bütçe, geri ödeme süresi, NPV ve IRR) ve grafik çizimler, tasarımdaki herhangi bir değişiklik için dinamik olarak değiştirilir.

phone-handsetmap-markercross-circle
Measj Gönderin
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram