+90 532 376 05 30
3e promimarlık
3e promimarlık

ALLPLAN ile Donatı Detaylandırma

ALLPLAN ile Donatı Detaylandırma Artık Çok kolay

Donatı detaylandırma programları Mühendislik için önemini günden güne arttırmaktadır. İnşaat ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan İnşaat demiri hesaplamaları, yapısal hesaplarımızda tüm yapının analizi sonucunda ortaya çıkmamaktadır.

Yapısal tasarımcılar, genellikle inşaat yapımcıları (Müteahhit) tarafından hızlı ve ekonomik maliyet çıkarmaları tarafından genellikle baskı altında çalışmaktadırlar.

Kullanılan entegre yazılımlara adeta mahkum kalan Yapısal tasarımcılar işin Donatı Detaylandırma bölümü ile pek ilgilenmezler. Yapısal Tasarımcı elindeki projeyi gerekli deprem ve betonarme kodlarına göre yapmak durumundadır.

Türkiye de, Yeni Bina Deprem Yönetmeliği, yapı tasarımlarının çözümü içim ağır yönetmelik maddeleri içermektedir. Yapısal Tasarımcılar Yönetmeliğe ve Mimari tasarıma uygun yapı tasarımı için büyük efor sarf ederler ve buda genellikle için analiz ve tasarım kısmındadır. Türkiye de genellikle tercih edilen yazılımların çoğu analiz, tasarım ve çizimleri(İnşaat Donatı Demiri Detaylandırma) otomatik olarak yapmaktadır. Bir bakıma mühendisliği, yapısal tasarımcı yerine Yazılım yapmaktadır. Analiz ve tasarım sonucu ortaya çıkan çizimler paftalar halinde otomatik çıkmaktadır, bu çizimlere gereken önem ne yazık ki fazla verilmemektedir. Kontrolün mühendis de olamadığı projelerin bir çoğunda uygulama sırasında hatalar ve ek-masraflar çıkmaktadır.

Bu yazımızda, Tüm kontrolün yapısal tasarımcılarda olduğu, analiz sonrası çizim için kullanabilecekleri ve doğru metraj alabilecekleri "Allplan ile Donatı Detaylandırma" Yazımızı hazırladık.

ALLPLAN ile Donatı Detaylandırma

ALLPLAN ile Donatı Detaylandırma

ALLPLAN Yazılımı; 50 yıldan fazla bir süredir AEC endüstrisini öncü bir yazılım portföyüyle destekleyen ve inşaat endüstrisinin dijitalleşmesini teşvik etmede kilit bir rol oynayan: yenilikçi, gereksinimlerinize uygun - ve en iyi kalite "Made in Germany" felsefi ile yola çıkmıştır. Almanlar için kalite ve müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelir...

Yazılım Çözümleri Türkçe dahil olmak üzere 20 dilde ve 41 ülkede 240.000'den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Dokuz ülkede yaklaşık 400 çalışan, devam eden başarımız için tutkuyla çalışıyor. Nemetschek Group'un güçlü bir yan kuruluşu olarak, dünya çapında lider bir inşaat yazılımı uzmanları grubunun kapsamlı yetkinlik ve deneyiminden yararlanıyoruz.

Allplan Engineering;Donatı Detaylandırma Programları arasında en güçlü yazılım olarak ön plana çıkmaktadır.

Zorlu bir inşaat programını sürdürmek, saha hatalarını önlemek ve maliyetli uzantıları ortadan kaldırmak için koordinasyon çok önemlidir. Yapı bilgi modellemesi (BIM), taslak hazırlayanlara bir 3B model oluştururken tanıdık 2B çizimlerinde çalışma yeteneği verir. Otomatik donatı çubuğu yerleştirme ve bükme araçları gibi işlevler, projeleri tasarlamak için gereken süreyi kısaltabilir.

Müşterilerimizden birinin söylediği:

“Yüksek güçlendirme seviyeleriyle birlikte karmaşık geometrik koşullarla çalışırken, genellikle üretilebilen ve aynı zamanda 3B animasyonla birlikte 3B planlama kullanılarak önemli ölçüde daha hızlı optimize edilebilen karmaşık donatı modelleri ortaya çıkıyor. Ancak, basit donatı planlamasında bile, 3D modelde bir adaptasyonun artık kesit görünümlerinde manuel olarak gerçekleştirilmesi gerekmediğinden, özellikle değişiklikler yapıldığında, 3D olarak çalışmak hala değerlidir. Allplan Engineering, bu tür durumlarda 2D çözümlere kıyasla önemli bir avantaj sağlıyor. ”

ALLPLAN ile Donatı Detaylandırma

Allplan Donatı Detaylandırma Programının Avantajları

 • Tek bir yazılım ile Tüm Detayların, oluşturulması, paftalanması ve metraj alınması.
 • Allplan diğer bazı yazılımların Donatı detaylandırması için gerekli olan 3.parti yazılımlara ihtiyaç duymaz.
 • 2D VE 3D olarak donatı detaylandırma özelliği
 • TS500 yönetmeliğini desteklemesi
 • Türkçe Kullanım Ara yüzü
 • Diğer tasarım programlardan (Revit) veri alışverişi
 • Statik Hesaplama yapan yazılımlardan veri alışverişi...
 • Her türlü karmaşık geometriye sahip yapıların donatı detaylandırması. (Köprü, Baraj, Tünel, Bina, Prefabrik Yapılar, Soğutma bacaları vb..)
 • Türkiye de bir çok belediye, proje ve müşavirlik firmaları tarafından kullanılması
 • Donatı detaylarında yapılan değişiklik anında senkronize bir şekilde , 3d ve raporlara yansır.
 • Kalıcı Lisans ve Uygun Abonelik sistemleri ile Müşterilerine esnek hizmet sunmaktadır.

envelopephonemap-markercrossmenuchevron-down
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram