Çalışma Saatleri 09:00-22:00
 İletişim: 0532 376 05 30

ALLPLAN DONATI DETAYLANDIRMA

İnşaat işlerinde donatı, herhangi bir beton yapının bütünlüğü için hayati bir unsurdur, ancak bir donatı  detaylandırıcısı için verimli bir iş akışı elde etmenin mevcut yolu, iyileştirilmesi gereken çok şey bırakmaktadır. Yapı mühendisi, genel yükleniciler, alt yükleniciler ve saha personeli arasındaki bozuk iletişim, şantiyede maliyetli hatalara ve çatışmalara yol açabilir.

Allplan Donatı Detaylandırma
Allplan Engineering
Allplan 2021

Allplan Donatı Detaylandırma Yazılımı

Beton yapıları hızlı ve kolay bir şekilde güçlendirin ve detaylandırın

Sıkı bir inşaat programını sürdürmek, saha hatalarını önlemek ve maliyetli uzantıları ortadan kaldırmak için koordinasyon çok önemlidir. Yapı bilgi modellemesi (BIM), taslak hazırlayanlara bir 3B model oluştururken tanıdık 2B çizimlerinde çalışma yeteneği verir. Otomatik çubuk yerleştirme ve bükme araçları gibi işlevler, projeleri tasarlamak için gereken süreyi kısaltabilir.

Allplan, donatı detaycılarının beton yapıları hızlı ve doğru bir şekilde modellemesine, güçlendirmesine ve detaylandırmasına olanak tanır

> 3D ve BIM'i mevcut 2D iş akışlarına entegre edin
> Doğru maliyet değerlendirmeleri oluşturun
> Çatışmaları otomatik olarak tespit edin

Aşağıda derinlemesine ürün bilgileri ve ilham verici referans projeleri bulacaksınız.

 

Donatı detaylandırma için çözüm portföyümüz

allplan donatı detaylandırma

2D VEYA 3D ile Çalışma Olanağı

Zorlu bir inşaat programını sürdürmek, saha hatalarını önlemek ve maliyetli uzantıları ortadan kaldırmak için koordinasyon çok önemlidir. Yapı bilgi modellemesi (BIM), taslak hazırlayanlara bir 3B model oluştururken tanıdık 2B çizimlerinde çalışma yeteneği verir. Otomatik donatı çubuğu yerleştirme ve bükme araçları gibi işlevler, projeleri tasarlamak için gereken süreyi kısaltabilir.

Müşterilerimizden birinin söylediği:

“Yüksek güçlendirme seviyeleriyle birlikte karmaşık geometrik koşullarla çalışırken, genellikle üretilebilen ve aynı zamanda 3B animasyonla birlikte 3B planlama kullanılarak önemli ölçüde daha hızlı optimize edilebilen karmaşık donatı modelleri ortaya çıkıyor.

Ancak, basit donatı planlamasında bile, 3D modelde bir adaptasyonun artık kesit görünümlerinde manuel olarak gerçekleştirilmesi gerekmediğinden, özellikle değişiklikler yapıldığında, 3D olarak çalışmak hala değerlidir. Allplan Engineering, bu tür durumlarda 2D çözümlere kıyasla önemli bir avantaj sağlıyor. ”

Uluslararası Referanslar

  • "Hidroelektrik santralin organik olarak şekillendirilmiş kabuğu Allplan Engineering ile çok yüksek seviyede ayrıntıyla oluşturuldu ve kabuk ve donatı planları için optimum temeli sağladı."

    Tüm Yazıyı Okuyun...
  • "Allplan, 3 boyutlu güçlendirme modülü ile bize inşaat tasarımında mükemmel destek sağladı, böylece tüm teslimat tarihlerini karşılarken inşaat alanında hassas çarpışmasız donatı detaylandırması sağlanabilir."

    Tüm Yazıyı Okuyun...
  • “Entegre tasarım sayesinde tüm belgeleri zamanında ve hatasız teslim ettik. Allplan, konu 3B donatı detaylandırması olduğunda en iyi çözümdür. "

    Tüm Yazıyı Okuyun...
phone-handsetmap-markercross-circle
Measj Gönderin
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram